autosalon-zeneva

Po Číně už se i některé evropské státy potýkají s nepříjemným koronavirem. V souvislosti s ním se ruší některé sportovní a společenské akce a nějakou dobu to měl nahnuté i blížící se ženevský autosalon. Na něj se každoročně vypraví více než půl milionu lidí, letos se ale očekává, že toto číslo bude o mnoho nižší. Jak z důvodu ubývajícího zájmu automobilek a tedy i nižšího počtu premiér, tak i z důvodu šíření této nemoci.

Před několika málo dny se sešel organizátor výstavy se zástupci města Ženeva, aby společně probrali možnost případného zrušení celé akce, zejména v závislosti na bezpečnostních rizicích. Autosalon je velká akce s mnoha lidmi z celého světa pod jednou střechou. Případné šíření jakékoliv nákazy je tak snazší než kdekoliv jinde.

Plánujete vyrazit na autosalon do Ženevy? Poradíme, jak se tam dostat a kolik to bude stát

Z plánů autoshow zrušit nakonec sešlo, nejen, že by to bylo velmi drahé, ale navíc prý nehrozí konkrétní riziko. A to i přes to, že byl ve Švýcarsku potvrzen první případ nákazy, konkrétně u 70letého muže, který byl na dovolené poblíž italského Milána.

Podle pořadatele ale není čeho se bát. Domluvil speciální podmínky pro vystavovatele ze zemí, kde mají s virem velký problém. Budou muset povinně projít lékařskou kontrolou a až po negativních výsledcích budou vpuštěni na výstaviště. Pro návštěvníky pak budou připraveny desinfekční stanice a také bude probíhat rozsáhlá kampaň, upozorňující návštěvníky i vystavovatele na nutnost pečlivé hygieny. Pořadatel zároveň prosí všechny, kteří se necítí dobře, aby na výstaviště vůbec nejezdili.