Už mě ta zima vážně přestává bavit. Jenže nejhorší je, že vlastně žádná zima není. Občasná nadílka pár centimetrů sněhu, který vydrží pár hodin, není zima. Ale neznám moc lepších způsobů, jak čekat na jaro, než se zachumlat do teplé peřiny a koukat na dobrý film či zajímavá videa. No, a upřímně jedno takové, navíc hodně, ale opravdu hodně dobré, tu pro vás teď mám.

O tom, že jsem velký fanda klasické rallyové skupiny B už určitě víte. 🙂 Ukazovali jsme si video, kde se představila plejáda těch opravdu největších legend skupiny B. A pak jsem vám v krátkém článku připoměla některá důležitá data a čísla ohledně těchto pro mne fantastických vozů.

Ale zpět k tomu dnešnímu videu. Na tom se můžete mrknout na legendární Audi S1 Quattro. A rovnou vám radím, otočte volume pořádně doprava. Ten zvuk přeplňovaného pětiválce prostě a jednoduše nemá chybu! Sice nevím při jaké příležitosti se tohle video točilo (možná přejezd mezi rychlostními zkouškami na Rallye legend?), ale přiznávám, že kdyby mě na silnici za běžného provozu předjela tahle Audi asi bych zahodila klíčky od auta do příkopu a šla raději pěšky. Ono už jen vidět naživo tuhle 1 200 kg vážící bestii, která má pod kapotou přeplňovaný motor  o objemu 2,1 litru trhající asfalt všemi čtyřmi koly a  silou (minimálně) 450 koní, to je prostě a jednoduše koncert. Naposledy jsem ji viděla ve čtvrtek na vídeňské autoshow.

Užijte si video a těšte se spolu s námi na jaro a léto, kdy v rámci několika veteránských akcí jako bylo například Veteránské Sosnění 2012 (i když to třeba budou jen velmi zdařilé repliky) nejen tyto bestie znovu uvidíme naživo. 🙂

-AR-