2001-opel-astra-coupe-opc-x-treme- (14)

Koncept Opel Astra Coupé OPC X-Treme slaví 20 let. Podobný koncept už asi nikdy nevznikne

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Opel, wikipedia.cz - Foto: Opel - 29. 3. 2021


Přesně před 20 lety představila německé automobilka na autosalonu v Ženevě koncept, který nás nechával v němém úžasu s otevřenou pusou jen zírat. Opel tehdy vzal Astru Coupé a celou ji předělal. Vznikl z toho nezapomenutelný koncept Opel Astra Coupé OPC X-Treme.

Tato Astra už na první pohled vypadala, jako by ujela přímo ze závodní dráhy. A přesně tam si v Opelu vzali inspiraci. Základ totiž vychází ze závodní Astry Coupé V8, s níž Opel tehdy závodil v německém šampionátu cestovních vozů DTM. A koncept nejen podobně vypadal, ale hlavně dostal i velmi podobný motor.

Přečtěte si také:  Tajné technické centrum Renaultu v Aubevoye slaví 40 let vášně pro automobily a příběhy

Pod kapotou této červené placky totiž byl čtyřlitrový vidlicový osmiválec s výkonem 326 kW/444 koní a s maximem točivého momentu 530 Nm. S motorem byla spojena šestistupňová sekvenční převodovka, která poháněla zadní kola. Opel tvrdil že se auto dokázalo rozjet až na 300 km/h!

A tohle auto nemuselo ani nastartovat, aby rozproudilo krev v žilách, stačil jen pouhý pohled. Tvary rudé karoserie byly opravdu odvážné, vše nakonec završily vzhůru otevíratelné dveře podobně jako u Mercedes-Benzu SLS AMG, který přišel o 9 let později. Ve výrazně rozšířených podbězích se ukrývaly 20″ disky obouvající pneumatiky 265/30 ZR 20 vpředu a 305/25 ZR 20 vzadu.

Přečtěte si také:  Depozitář Škoda muzea v Mladé Boleslavi je plný skvostů. Nahlédněte do něj s námi ve videu

Mimochodem, Opel neskončil jen u tohoto jednoho konceptu Astry OPC EXTREME, v roce 2014 představil i další, ale ta už zdaleka nebyla tak extrémní, vlastně nebyla vůbec extrémní a prakticky vycházela ze sériového auta. Ani tento novější koncept se však nakonec do výroby nedostal. Škoda. Přečíst si o něm můžete zde, kde najdete také fotogalerii a video.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek