Ilustrační foto: Policie ČR

Klimatičtí aktivisté v Brně útočili na SUV. Pneumatiky vypustili i elektromobilu

Autor: Anina Russová - Zdroj: The Tyre Extinguishers - Ilustrační foto: Policie ČR - 26. 4. 2023


Většina klimatických aktivistů bojuje za lepší ovzduší ve městech a jdou na to různým, většinou nezákonným, způsobem. Skupina, která si říká The Tyre Extinguishers bojuje vypouštěním pneumatik zaparkovaných aut. Zaměřují se na SUV a vozidla s pohonem všech kol. A jak ukázali v Brně, tak také na elektromobily.

Brněnská městská policie v úterý 25. dubna řešila několik desítek případů, kdy řidiči nemohli odjet, protože jim aktivisté vypustili pneumatiky. Na autech pak nechávali vzkazy s tím, že jejich auto je zbytečné a nemá ve městě co pohledávat.

Přečtěte si také:  Rozhovor: Bezpečnost, snížení rychlosti, lepší život a kapka arogance. Bojovníci za snížení rychlosti v Praze si jdou tvrdě za svým

Skupina pak na svém twitteru napsala: „Včera večer jsme „odzbrojili“ 46 SUV. Brno má s auty problém. Centrum města je jimi zaplaveno. Vyhrazené cyklostezky se staví jen sporadicky nebo vůbec. Cyklistické pruhy jsou blokovány auty a místní policie nezasahuje. Starosta tvrdí, že veřejná doprava je nejlepší v Evropě, přesto se ale některé linky ruší a intervaly se stále nevrátily na úroveň před Covidem. To znamená, že lidé jsou stále motivování jezdit auty, včetně SUV. Doufáme, že naše akce povedou ke změně klimatu i městské politiky.“

Paradoxní a minimálně úsměvné je, že aktivisté vypustili pneumatiky mimo jiné elektrické Audi e-tron. Tedy elektromobilu, autu s lokálně nulovými emisemi, která aktivisté tak adorují. Zdá se tedy, že stále jde jen o agresivní a hloupý pokus o upoutání pozornosti. Podle brněnské městské policie budou všechny nahlášené případy předány do správního řízení.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *