Klasické BMW řady 8 (E31) nám automobilka představuje v působivém videu

Autor: Anina Russová - 4. 7. 2013


Německá automobilka BMW představila nové video, které oslavuje a představuje sportovní GT z let minulých, řadu 8 (E31). Svou největší slávu toto auto zažilo mezi roky 1989 až 1999.

BMW řady 8 byl první sériově vyráběný vůz s koeficientem odporu vzduchu oficiálně nižším než 0,3 a jako nejdražší model automobilky té doby měl velmi omezené množství zákazníků. Již v té době totiž probíhala globální finanční recese, takže se nikomu, nechtělo utrácet. I tak se ale osmička stala jedním z nejznámějších vozů automobilky, která navíc již tak neochotným zákazníkům nabídla další verze – 850 CSi či dokonce upravené Alpina B12.

Toto kupé bylo postaveno v počtu pouhých 30 612 kusů a nabízena byla jak s V8 o objemu 4,0 litru nebo 4,4 litru, tak i s vrcholným motorem V12 o objemu 5,0l, 5,4l nebo dokonce 5,6 litru. Na výběr bylo ze tří manuálních a jedné automatické převodovky. Výkon byl v rozmezí od 282 koní po 375 koní přenášen výhradně na zadní nápravu, Alpina nabízela dokonce výkon až 422 koní.

Podívejte se na video, které zachycuje jednu legendu mnichovského výrobce. V tuto chvíli jsou ceny ojetých vozů vcelku příznivé. I v České republice jich je dost na prodej, proto pokud máte chuť a líbí se vám, kupujte. Cena rozhodně bude stoupat.

Bmw nedávno představilo první z nově označených BMW, která napovídají, že se automobilka vrací k sudým číslům u modelů kupé. V plánech je i velké kupé, možná nástupce tohoto. Uvidíme, nechme se překvapit…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru