Netrpělivě očekávané gran turismo značky KIA, které vzbudilo ve světě zasloužený rozruch a obdiv, míří na motoristickou slavnost LEGENDY, na které bude jednou z nejvýznamnějších výstavních premiér. Fastback Kia Stinger s pohonem všech kol se ukáže v exkluzivní české předpremiéře již 10. a 11. června v Praze a Česká republika tak bude po Švýcarsku teprve druhou evropskou zemí, ve které se tento model ukáže široké veřejnosti. Evropská centrála Kia Motors Europe zapůjčí model Stinger exkluzivně pro slavnost LEGENDY. Další možnost seznámit se s tímto přelomovým modelem automobilky KIA budou mít fanoušci v České republice až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, kdy proběhne jeho oficiální česká premiéra.

Stinger se bude na Legendách prezentovat ve své největší síle. Návštěvníci tak budou mít možnost seznámit se s verzí Kia Stinger GT s motorem 3.3 litru V6 T-GDI s osmistupňovou automatickou převodovkou a 19‘‘ koly. Odvážný design, který ohromil automobilové nadšence po celém světě, a kombinace červené metalízy s interiérem z černé kůže nenechá nikoho na pochybách, že Stinger je ztělesněním všeho, co si lze představit pod pojmem gran turismo – ať již jde o půvab, pohodlí a luxus či čistou radost z energické jízdy.

Vidlicový šestiválec 3.3 litru Lambda II s dvojitým přeplňováním o síle 370 koní při cca 6000 ot./min, který se bude skrývat pod kapotou prezentovaného modelu, dosahuje maxima točivého momentu 510 Nm v pásmu od 1300 do 4500 ot/min. S jednotkou V6 twin-turbo dosáhne Stinger akcelerace z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy a maximální rychlosti jízdy 270 km/h. To vše v kombinaci s druhou generací osmistupňové automatické převodovky s možností manuálního řazení pomocí pádel pod volantem a s pohonem všech kol.

Automobilka Kia, která se svými vozy v posledních letech pravidelně získává prestižní ocenění za produktový design, představí na motoristické slavnosti LEGENDY také svoji kompletní modelovou řadu. Od nejmenšího městského vozu Kia Picanto ve sportovní edici GT Line či letošní novinky Kia Rio se základní výbavou typickou pro vozy vyšších segmentů, přes nejprodávanější vozy automobilky KIA v České republice – modely cee´d a Sportage – až po manažerské vozy Optima Sportswagon GT a největší model prodávaný v České republice, SUV Kia Sorento. Návštěvníci uvidí také kompletní přehlídku vozů s alternativními pohonnými jednotkami, ať již jde o elektromobil Kia Soul EV s dojezdem až 250 kilometrů, plug-in hybridní manažerský sedan Kia Optima PHEV či Ekologické auto roku 2017 v České republice, hybridní crossover Kia Niro HEV, který boří předsudky o tom, že hybridní vůz nemůže být praktický a zároveň nabídnout řidiči výborné jízdní vlastnosti.

Přečtěte si také:  Letošní výstava Legendy byla zrušena. Uskuteční se až v roce 2021