Kia_Sportage-5_generace-interier- (1)

Kia nově zpřístupnila stahování nejnovějších funkcí infotainmentu pomocí OTA

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Kia - 15. 2. 2023


Majitelé nejnovějších modelů Kia se již nyní mohou těšit na snazší a rychlejší stahování nejnovějších funkcí infotainmentu pomocí nové funkce vzdáleného přístupu OTA (over-the-air). Podpora funkce OTA, která jen pro všechny vozy Kia od modelového roku 2022, zajistí vzdálený přístup pro bezdrátové aktualizace systémů navigace a infotainmentu. To znamená, že kvůli aktualizaci softwaru vozidla, ta je nezbytná pro aktivaci OTA, si již zákazníci nemusí stahovat data z oficiálního aktualizačního portálu Kia Navigation Updates_CZE ani navštěvovat autorizované prodejce Kia.

Nejnovější technologie OTA je k dispozici pro všechna vozidla Kia od modelového provedení MY22 ve všech evropských zemích včetně České republiky, kde je podporováno připojení Kia Connect. Technologie zajistí snadný přístup k aktualizacím vestavěné navigace a palubní jednotky včetně řešení případných softwarových chyb. První dálková aktualizace Kia nabízí řadu konkrétních vylepšení včetně nového designového motivu ECO pro elektrické modely, jenž se zatím objevil pouze v modelu EV6; dále budou k dispozici nové zvuky ze světa přírody (Sounds of Nature) a vylepšené ovládání klimatizace kabiny i sedadel.

Podpora technologie OTA znamená pro zákazníka větší pohodlí a úsporu času, neboť navigace i palubní infotainment se udržuje v aktuální stavu automaticky. To je jeden z příkladů toho, jak se Kia snaží poskytovat co nejlepší zákaznické zkušenosti s hladkou konektivitou cestou těch nejprogresivnějších technologií.

Modely značky Kia vybavené softwarem OTA v ČR:

ModelModelový rokAktuální pro modely v prodeji od (měsíc/rok)
PicantoMY22 a novějšíČerven 2021
RioMY22 a novějšíKvěten 2021
StonicMY22 a novějšíKvěten 2021
Ceed (HB, SW, ProCeed, XCeed)MY22 a novějšíSrpen 2021
Niro (HEV, PHEV, EV)MY22 a novějšíČerven 2022
e-SoulMY22 a novějšíÚnor 2022
SportageMY22 a novějšíLeden 2022
SorentoMY22 a novějšíČerven 2021
StingerMY22 a novějšíÚnor 2022
EV6MY22 a novějšíZáří 2021
EV6 GTMY22 a novějšíŘíjen 2022
Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru