Kia EV6 | LEGO

Kia EV6 ‚Brick To The Future‘ je model ze stavebnice LEGO

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Kia -  19. 4. 2023


Kia na milánském týdnu designu (Milano Design Week 2023) vystavuje model vozu Kia EV6, postavený výlučně z kostiček stavebnice LEGO. Prostřednictvím modelu ‚Brick To The Future‘ Kia poukazuje na sílu inspirace a představivosti, v tomto případě pomocí kostiček z kultovní stavebnice LEGO. Model vozu Kia EV6 ‚Brick To The Future‘ je ukázkou nekonečného množství tvarů, které mohou vytvářet fanoušci všeho věku, a symbolizuje novou inspirující cestu Kia k trvale udržitelné mobilitě.

Model v měřítku 1:1 (4 695 x 1 890 x 1 550 mm) byl vyroben ze 350 000 kostiček LEGO, z nichž každá akcentuje smělý a inspirující design vozu EV6, ale současně též poukazuje na skutečnost, že budoucnost trvale udržitelné mobility staví značka Kia ‚dílek po dílku‘. Pozoruhodný model zachovává komplikované detaily designu a jedinečnou osobnost EV6.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen ID.3 je již možné sestavit v aktualizovaném webovém konfigurátoru

Dílo podle zadání společnosti Kia Italy si vyžádalo přes 800 hodin práce firmy BrickVision z italské provincie Reggio Emilia. BrickVision založil Riccardo Zangelmi, který je prvním a jediným certifikovaným profesionálem LEGO v Itálii. Zangelmimu se podařilo proměnit svoji vášeň pro stavebnice LEGO, kterou má již od dětských let, v úspěšné podnikání. Při práci na modelu EV6 ‚Brick To The Future‘ strávil Zangelmiho tým čtyři měsíce projektováním, a přišel dokonce s funkčním systémem osvětlení, aby mimořádně markantní charakter světel EV6 zůstával vidět ze všech úhlů.

Celý postup sestavování byl zdokumentován ve videu, které je možné zhlédnout na kanálu společnosti Kia Italy na portálu YouTube. Film ilustruje různé fáze projektu, od prvotního konceptu přes realizaci až po konečnou prezentaci. Video dokumentuje vzrušující cestu, vzbuzuje zvědavost a úžas nad kreativním a konstruktivním zpracováním, ve shodě s cestou, kterou zahájila samotná značka Kia v roce 2021 prostřednictvím svého strategického ‚Plánu S‘. Kia v rámci Plánu S rozšiřuje svůj tradiční obchodní model s cílem stát se poskytovatelem skutečné trvale udržitelné mobility.

Kia EV6 z roku 2021 je prvním z 15 čistě elektrických modelů, které Kia plánuje do roku 2027 v globálním měřítku představit. K vozu postaveném na revoluční podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) se brzy připojí futuristické SUV EV9 se třemi řadami sedadel, vyvíjené za použití stejných technologií a nabízející čistě elektrické cestování spojené s dostatkem místa až pro sedm členů posádky.

Přečtěte si také:  I s elektromobilem může být v terénu zábava. Delta 4x4 upravila Teslu Model Y

Model ‚Brick To The Future‘ je k vidění od 17. do 23. dubna během milánského týdne designu 2023 (Milan Design Week 2023) a následně se bude vystaven v Kia Energy House v Římě.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *