Kia Cee’d druhé generace se již za tři týdny ukáže světu

Autor: Pavel Srp - 15. 2. 2012


Již za tři týdny bude na ženevském autosalonu představen ve světové premiéře zcela nový pětidveřový hatchback cee’d, kombinující dynamický a sofistikovaný design s vyzrálostí a prestiží.

Nový cee’d je delší, širší a nižší než jeho předchůdce. Má stejný rozvor. Elegantní jednoduchost proporcí připomínajících kupé je zdůrazněna značným sklonem sloupků čelního okna a prodlouženou, stoupající linií bočních oken.

Přídi nového cee’du dominuje nejnovější interpretace pro značku typické přední masky připomínající „tygří nos“ a agresivní světlomety protažené do stran. Ty obsahují, rovněž charakteristické, světlomety LED pro denní svícení.

Přední a zadní blatníky i široký rozchod kol zdůrazňují stabilní postoj vozu. Sportovní vizáž nového modelu pak podtrhují elegantně stylizované boky karoserie a velkorysé prosklení kabiny s výrazně skloněnými sloupky čelního okna. Prodloužená linie střechy je zakončena integrovaným zadním spoilerem.

Exteriér je dále doslova vyšperkován četnými malými, zároveň však velmi významnými detaily, které zvyšují prestiž a prémiový charakter nového cee’du. Vše bez sebemenších ústupků v oblasti čistoty provedení a elegance celkového designu.

Mezi takové detaily patří např. nové, výraznější a více propracované logo Kia, ukazatele směru vystupující z povrchu světlometů, charakteristická linie nad čelním oknem, chromované lemování bočních oken, či unikátní, aerodynamicky optimalizované zadní světlomety, které zasahují do boků karoserie.

Nová generace modelu cee’d je vybavena kompletně novým interiérem. Vnímání jeho vysoké kvality je podpořeno vylepšenými ovládacími prvky, včetně techniky dotykového displeje a vylepšenou ergonomií pozice řidiče a jím ovládaných prvků.

Uspořádání přístrojové desky orientované na řidiče připomíná kokpit letadla.
Volant je obklopen hlavním ovládacím panelem tak, aby byly všechny ovládací prvky
ve snadném dosahu řidiče.

Pečlivě promyšlené a precizně zpracované detaily propůjčují vnitřku kabiny prestižní vzhled a vysoký komfort. Měkké materiály použité v interiéru jsou příjemnější na dotyk. Přístroje a ovládací prvky jsou doplněny chromovým akcentem, madla dveří jsou vrstvené sendvičové konstrukce a vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Vše, včetně samotných klik dveří ve tvaru lastury, nekompromisně podtrhuje suverénní prémiovost a smysl pro detail nového designu interiéru.

Ale my už jsme ji naživo „viděli“, vzpomínáte si?

[nggallery id=389]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru