test-2019-kia-stinger-22-crdi-rwd-at- (18)

Kia a Hyundai oznamují investici do společnosti Aurora Innovation zabývající se autonomním řízením

Autor: Tisková zpráva - 17. 6. 2019


Značky Kia a Hyundai oznámily, že investovaly do společnosti Aurora Innovation Inc. s cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla.

Tímto krokem dojde k posílení strategické partnerské spolupráce započaté roku 2018, v jejímž rámci Kia i její sesterská značka a Aurora spolupracují na technologiích autonomního řízení pro model s palivovými články. Prostřednictvím nové investice se společnosti dohodly na rozšíření výzkumu na svých modelech a vybudování optimální platformy pro autonomní vozidla obou značek.

„Aurora je předním inovátorem technologie autonomního řízení, a proto se těšíme na posílení partnerské spolupráce s touto společností,“ uvedlo tiskové oddělení automobilky Kia Motors Corporation. „Díky úzké celosvětové spolupráci s předními firmami v tomto odvětví budeme moci snáze vyvíjet plně autonomní, bezpečná a pokroková vozidla pro naše zákazníky.“

Aurora se po svém založení rychle etablovala coby přední firma v oblasti vývoje technologií autonomního řízení. Její systém autonomního řízení Aurora Driver se skládá z laserového radaru, klasického radaru a kamer monitorujících okolí vozidla, resp. počítače, na němž se provozují softwarové moduly, umožňující vozidlu rozpoznávat okolní svět a plánovat bezpečnou cestu v něm. Po začlenění systému Aurora Driver budou mít modely Kia a její sesterské značky výrazně lepší schopnost monitorovat okolí, reagovat na něj a přizpůsobovat se mu.

„Těší nás, jakého pokroku jsme v rámci spolupráce dosáhli,“ uvedl Sterling Anderson, spoluzakladatel a produktový ředitel společnosti Aurora. „Společně se všemi partnery v rámci našeho ekosystému vidíme přesnější směřování výkonné platformy, která přinese výhody technologie autonomního řízení – bezpečně, rychle a v širokém měřítku.“

Partnerská spolupráce automobilek s firmou Aurora je součástí nepolevujícího úsilí obou značek kráčet včele vývoje technologií autonomního řízení.

Budoucí plány automobilky Kia a její sesterské značky v oblasti mobility zahrnují komercializaci autonomních vozidel úrovně 4 do roku 2021, přičemž jako první se představí flotila autonomních robo-taxi v chytrých městech. Překonáváním současných omezení na straně automobilů i řidičů se automobilky snaží obohatit životy svých zákazníků a zajistit skutečnou ‚svobodu pohybu‘.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru