ken_block-hyundai_i20_wrc

Ken Block vyrazil se svým závoďákem Hyundai i20 WRC do centra Los Angeles

Autor: Radim Plachý - Zdroj: youtube.com - Foto: Ken Block - 19. 11. 2022


Kdo by neznal Kena Blocka. Ve světě se proslavil hlavně driftovacími videi Gymkhana, ale on je to také závodník. V rámci rallye usedl i za volant Škody Fabia R5. Tento rok ale využíval Hyundai i20 WRC, kterým se projel i po Los Angeles a jeho okolí. Po běžných silnicích a v běžném provozu.

Hyundai i20 WRC je to nejlepší auto, které šlo použít pro závody rallye. Pro letošní rok jej nahradily hybridní modely, ale tato i20 WRC je ještě čistokrevný benziňák. Ken Block se s tím svým účastnil amerického šampionátu v rallye (‘22 American Rally Association), v němž vyhrál čtyři z osmi závodů a celkově skončil druhý.

Jenže auto bude muset Ken Block vrátit do Evropy, takže na začátku videa mluví o tom, že rallye je jediná disciplína, kde se závodním autem můžete i na silnice, protože přejíždíte mezi rychlostními zkouškami. I proto se rozhodl se závoďákem vydat do centra Los Angeles, projet se po Hollywoodu a vyrazit i na pobřeží do Malibu.

Po cestě je docela očekávatelně středem pozornosti, vždyť auto je nejen divoké na pohled – i díky jeho polepům – ale také hodně hlučné. Americké silniční předpisy jsou navíc obecně benevolentnější než ty evropské, takže tam na silnice můžete vyjet i s tak upravenými auty, na která byste se u nás mohli tak maximálně dívat v garáži, na silnice byste je legálně nedostali.

.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru