Ken_Block-Skoda_Fabia_R5

Ken Block, americká hvězda youtube a závodník, před pár dny ukázal své nové závodní náčiní. Ačkoliv je to Američan, pořídil si závodní Škodu Fabia R5. O víkendu s ní jel první závod a nedopadl vůbec špatně, ačkoliv se mu nevyhnulo ani pár problémů.

Škoda Fabia R5 je úspěšným modelem, používají ji závodní týmy skoro po celém světě. Pro letošní rok automobilka připravila speciální edici, ale to není případ Kenova auta. To ovšem nevadí, protože jde o čistokrevný závoďák, s nímž se Ken Block rozhodně nebojí jet opravdu rychle, jak ostatně potvrzují záběry z amerického podniku The Rally in the 100 Acre Wood.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Ouředníček s Křípalem jen o fous unikli vyloučení. Do třetí etapy ale vyjeli

V prvním závodě si se škodovkou rozuměl, což ostatně potvrzuje na své facebookové stránce, ale nevyhnulo se mu několik komplikací. Problémy měli se spolujezdcem Alexem Gelsominem se středovým, ale i se zadním diferenciálem, chvíli se mu z auta prý dokonce stala i předokolka. Na rychlostních zkouškách měl i dvakrát proraženou pneumatiku.

 

This photo pretty much sums up my weekend. Two punctures, combined with some mechanical issues, cost Alex Gelsomino and…

Zveřejnil(a) Ken Block dne Neděle 21. března 2021

Přesto z toho v cíli nakonec bylo celkově druhé místo. Na Fabii přesto pěl chválu, protože 3 ze 14 rychlostních zkoušek celkově vyhráli. Na stupních vítězů se však po celém závodě The Rally in the 100 Acre Wood postavil Travis Pastrana se Subaru WRX STI, kterého navigovala Rhiannon Gelsomino, tedy manželka Kenova spolujezdce.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Jezdci Buggyry „letěli“ ve čtvrté etapě 300 km s plynem na podlaze

Zveřejnil(a) Ken Block dne Neděle 21. března 2021