Ken Block bude jezdit závodní Škodou Fabia R5! Označil ji za bestii, která jej ohromila

Autor: Anina Russová - Zdroj: Ken Block - Foto: Ken Block - 18. 3. 2021


Co se vám vybaví, když se řekne Ken Block? Pekelně upravené fordy, drifty a rallye? To vše je správně a od teď k tomu seznamu ale budeme muset přidat také Škodu Fabii R5. Ken Block se totiž pro mladoboleslavský závodní speciál rozhodl poté, co se rozloučil se značkou Ford.

Ten rozchod s americkou automobilkou proběhl v klidu a po oboustranné dohodě v první polovině ledna. Od té doby byl Ken Block tajemný jako hrad v Karpatech a jen naznačoval, že ho něco čeká a že už se na to moc těší. A jak se ukázalo, tím něčím není nic jiného než ostrá škodovka.

Partnerství mezi Kenem Blockem a Fordem po 11 letech skončilo

Ken Block nový vůz už představil na svém instagramu, kde jej také podrobně popisuje a to tak, aby jej uvedl i mezi americkými fanoušky, kteří možná o existenci Škody Auto nemají ani ponětí. V jednom z příspěvků Block napsal: „Tohle auto je bestie. Jsem ohromen! Jeho historie mluví sama za sebe, ostatně, je to nejúspěšnější a nejprodávanější závodní speciál R5. Je velmi podobné Fiestě R5, se kterou jsem zajel celkové vítězství v rámci Rally Barbados, ale podle jeho historických výsledků bude ještě lepší.“

Přesnou specifikaci auta Ken ještě neprozradil, ale už z fotek je jasné, že využil toho, že Americká Asociace Rallye (American Rally Association) nemá stejná pravidla jako FIA, takže Fabia mohla projít několika úpravami, na které u tohoto auta u nás nejsme zvyklí. Především těmi designovými.

Jak to Kenu Blockovi se škodovkou půjde, zjistíme už hodně brzy. Block se s ní chystá na 100 Acre Wood Rally, která se jede o nadcházejícím víkendu v Missouri.

https://www.instagram.com/p/CMhnzfig3iH/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CMfBU5zADh7/?utm_source=ig_embed

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru