climbkhana

Ken Block vyrazil k čínské Bráně do nebes. Jeho jízda bere dech

Autor: Anina Russová - 21. 11. 2019


Před několika měsíci předvedl působivou rekordní jízdu elektrický supersport Volkswagen ID.R, který vzal útokem čínskou horu Tianmen. Tehdy z toho byl rekord, když Romain Dumas absolvoval 99 ostrých zatáček horské silnice, vinoucí se k hoře Tianmen, za 7:38,585 minuty. Parádní čas a parádní jízda! To si asi řekl i Ken Block, který se nesmírně náročnou trať rozhodl také zdolat.

Za 7:38,585 minuty k čínské „Bráně do nebes“: Volkswagen ID.R stanovil první rekord na hoře Tianmen

Ovšem Ken Block rozhodně nechtěl útočit na rekord, chtěl natočit parádní video a jízdu si užít. A obojí se mu rozhodně povedlo. Čas ani neměřil, ostatně, nebyl k tomu důvod. Ken Block jel hlavně na efekt, to znamená, že většinu zatáček projel v parádním driftu. V tu chvíli by jakékoliv měření času ani smysl nedávalo. Drifty a parádní klouzání zadku totiž jízdu zpomalují.

Ale vypadá to prostě fenomenálně! Obzvlášť záběry, kdy zadní částí auta brousí svodidla. Přiznáváme, že my bychom asi šli měnit spodní prádlo. :) Stejně bychom dopadli i ve chvíli, kdy by nás někdo oblékl do pandího kostýmu a nechal Kena kolem driftovat. Ano, i to uvidíte ve videu, konkrétně v čase 2:00.

Ještě je potřeba říct, čím vlastně Ken náročnou horu zdolal. Jak už jste si mohli všimnout v náhledu videa, šlo o jeho Ford F-150 z roku 1977, který si ovšem nechal pořádně upravit, přičemž výsledkem těch úprav je mimo jiné výkon 914 koní. A tohle stádo se v Číně báječně vyřádilo, jen se přesvědčte sami.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek