Ken Block svou postarší novinku, tedy Ford Escort RS Cosworth, pořídil už před několika měsíci. Tehdy se s ní pochlubil, ale jinak byl na informace celkem skoupý. Až teď tedy víme, jak auto finálně vlastně vypadá a co doopravdy umí.

Block vsadil na hodně výrazný polep v bílé a černé, který jen podtrhuje styl a design auta. Je pravda, že nejde o žádnou novinku, ostatně tomuto Fordu je více než čtvrt století, ale to neznamená, že nejde o pořádnou raketu. Navíc Ken Patří mezi velmi odvážné jezdce, kteří jdou do každého závodu naplno, což se k podstatě tohoto auta skvěle hodí.

Bohužel tato unáhlenost se Kenovi v závodech zatím moc nevyplácela. Dokončil jich jen málo. Častěji končil s nabouraným autem hned v některé z prvních “eRZet”. Panovaly tedy obavy, že se svým Fordem při prvním závodě skončí podobně. Ale nestalo se!

Ford i Ken zvládli Oregon Trail Rallye na výbornou. Dokonce dojeli na třetím místě a jediný, kdo je zvládl porazit, byla dvě nová Subaru. Uznejte sami, že na těch starých autech něco opravdu je.