Je až s podivem, jak jsou někteří řidiči odvážní. Když se občas podíváme kolem sebe, na silnicích vidíme šílence převážející nejrůznější kusy nábytku, stavební materiál nebo rovnou celá auta. Už jsme viděli naložené auto, které bylo minimálně o metr menší než vlek. Viděli jsme i matraci na střeše, která ale byla zajištěna jen tak, aby se neřeklo…

Viděli jsme ale i nákladní auta převážející materiál, který nebyl nijak zajištěný, a tak odpadky nebo jen shrabané listí létalo za jízdy zase pryč. Nic příjemného jet za někým takovým. Ale dokud z aut neodpadávají kusy dřevotřísky, vlastně se není až tak čeho bát. Proč mluvíme právě o kusu dřeva? Protože přesně to doslova odletělo z nákladního auta na dálnici 95 nedaleko amerického Rockledge na Floridě.

Pokud by se bývaly sešly dobré okolnosti, ta velká dřevotřísková deska by spadla na silnici a řidič nákladního auta by o tom možná ani nevěděl. Bohužel ale v moment, kdy z auta deska odlétla, jel za ním řidič ve své Hondě. Podle jeho výpovědi nestihl vůbec nic udělat.

Rána to musela být ohromná, protože se deska napůl zapíchla do čelního okna Hondy. Štěstím bylo, že se posádce nic nestalo, protože to bylo opravdu o milimetry. Dávejte tedy pozor, až budete převážet jakýkoliv náklad. Jeho špatné naložení a připevnění může mít i takto děsivé, a i děsivější následky.