learmousine-auto_letadlo-mecum-na-prodej- (5)

Když chcete jet na pořádnou párty, pak se občas hodí i nějaká parádní limuzína. Pokud to má být ale opravdu „VELKÁ PÁRTY“, pak ale ani obyčejná limuzína nemusí být dostatečná. Co když to ale bude jezdící letadlo? Jedno takové bude brzy na prodej. Dostalo název „Learmousine“.

Původně to bylo opravdu docela obyčejné letadlo, které původně vyrobila americká společnost Learjet. Projekt této stavby má na svědomí Američan jménem Dan Harris, který ho odstartoval v roce 2005. Hotové „auto“ bylo ale představeno až o 13 let později. Premiérou přestavby dlouhé 42 stop (12,8 metru) a široké 8 stop (2,43 metru) se nakonec stal v roce 2018 americký Dallas.

Danův tým pracoval dva roky, než vůbec vyřešil základní věci, aby mohla stavba vzniknout. Ono se totiž lehce řekne „přestavět letadlo na auto“, ale hůře se to nakonec provede. Kompletně a zcela musel být totiž vyvinut pomocný, rám, podvozek a další technické věci. Vyvinuty musely být ale i elektrické a elektronické systémy, protože ty letecké se od těch automobilových zásadně odlišují.

Přečtěte si také:  Úpravce si pohrál s BMW M5. Výsledkem je pořádný nárůst výkonu a točivý moment přesahující 1000 Nm

Jednoduchá nebyla ani práce v lakovně, protože karoserie je opravdu velká a její tvary nejsou úplně jednoduché. Jak si můžete všimnout, křídla z trupu zmizela, ale ta zadní zůstala. Dokonce jsou tu i obaly původních proudových motorů, v nichž jsou nyní reproduktory. Ty ale zvuk proudových motorů imitují.

Jakkoliv limuzína na samostatných fotkách vypadá docela kompaktně, rozhodně taková není. Vždyť kola mají průměr 28 palců a jsou obutá do pneumatik 325/25 R28. Jak je vlastně tohle letadlo velké, vynikne na fotce na přívěsu. Najednou je ten pick-up skoro vlastně taková hračka…

learmousine-auto_letadlo-mecum-na-prodej- (2)

Kompletně přepracovaný je interiér. Původní palubní deska z letadla tu sice je, ale přístroje už nikoliv. Kaplička pochází z první generace Chevroletu Silverado. K tomu je tu čtveřice displejů, které zobrazují obraz z kamer kolem auta – zrcátka a běžná skla tu úplně nenajdete. 

Zbytek interiéru, tedy zadní část, už je opravdová party limuzína. Výkonná hudební aparatura se 17 000 W výkonu, velká, 42palcová televize, ale i prostorná sedačka se sezením kolmo ke směru jízdy. Nechybí ani LED osvětlení, ale i podsvícení podlahy.

Do limuzíny se nastupuje stejně jako do původního letadla, ale teď už nejsou nutné schůdky, ale nastupovat lze úplně normálně ze silnice. Jen si dejte pozor, abyste se nepraštili do hlavy.

Původní proudové motory už tenhle stroj nepohánějí, ale i tak stojí pohonná jednotka za řeč. Je to totiž 8,1litrový, 400koňový motor V8 Chevrolet Vortec, který je ukrytý v zadní části „letadloauta“.

Přečtěte si také:  MTM a Mansory se spojili a dali vzniknout krvelačné bestii v podobě Audi RS6 Avant

Tenhle stroj bude na prodej v rámci aukčního domu Mecum Auctions na aukci v Americe. Ta se bude konat od 12. do 17. května na výstavišti Indiana State Fairgrounds. V rámci aukce se bude dražit kompletní balíček limuzíny, přívěsného odtahového vozíku Iron Bull a pick-upu Chevrolet Silverado z roku 2015. Prodejní kartu limuzína najdete ZDE.