Když David honí Goliáše. Renault Clio RS si na Nurburgringu nenechalo ujet AMG

Autor: Anina Russová -   4. 10. 2017


Čas od času se při turistických jízdách na okruhu Nürburgring odehrají celkem zajímavé souboje. A nemyslíme zrovna ty, ze kterých bychom si příklad rozhodně brát neměli. Tentokrát mluvíme o skvělé naháněcí jízdě jednoho mastodonta v podání velkého sedanu Mercedes-AMG E 63 S a steroidového prcka v podání Renaultu Clio R.S.

Na první pohled jde o velmi nerovný souboj. Clio je sice nové, hbité a lehké, ale proti AMG je také slabé. Pohání ho totiž čtyřválec o výkonu rovných 200 koní, což proti osmiválci o výkonu 585 koní, kterými disponuje Mercedes-Benz, může vypadat až jako humorné srovnání. Ale při jízdě po takovém okruhu, jakým je Nürburgring, nejde jen o výkon. Jde právě i o hmotnost, naladění a v neposlední řadě také o schopnosti řidiče.

A ten, který jel v Renaultu, je zjevně schopný až dost. Mercedesu se v ostrých zatáčkách drží celkem bez zaváhání a jediné místo, kde ztrácí, jsou rovinky. Řidič Mercedesu ale nakonec vyměkne a Clio raději pustí před sebe. I tak před oběma klobouk dolů. Moc hezká jízda!

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *