Ve čtvrtek museli policisté řešit nehodu 24letého řidiče, který vjel na železniční přejezd v obci Blížejov, ačkoliv svítila červená výstražná světla upozorňující na blížící se vlak. Řidič vjel na trať přesně ve chvíli, kdy místem projížděl rychlík. Ten jeho auto smetl z kolejí a odhodil o několik metrů vedle. Řidič střet přežil, ale skončil se zraněními v nemocnici. Policie ho obvinila ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti, za který hrozí  vězení na šest měsíců až pět let nebo zákaz řízení.

Děsivé je, že nejde o ojedinělý případ, ale o poměrně častý nešvar řidičů. Před pár dny řidička najela do vlaku, který zrovna projížděl přes přejezd a asi netřeba připomínat děsivě vyhlížející nehodu z pražské Uhříněvsi, kde řidič kamionu zůstal zcela nepochopitelně stát na přejezdu mezi spadlými závorami.

Na stále narůstající počet nehod na přejezdech zareagovalo i Ministerstvo dopravy, které zveřejnilo video s radami, jak se zachovat, když zůstanete uvězněni mezi spadlými závorami. Je ale podle nás hodně smutné, že vůbec taková vlastně úplně primitivní videa, která patří možná tak do autoškoly, musí ministerstvo vůbec zveřejňovat. Stejně kroutíme nad tím, že takové videa potřebují ti, kteří autoškolu již absolvovali a měli by tedy vědět, jak se na silnicích chovat.

Co dělat, když jste uvězněni na přejezdu

‼️ SDÍLEJTE ‼️Pokud už se vám někdy stane, že uvíznete na železničním přejezdu mezi sklopenými závorami, na nic nečekejte a PRORAŽTE ZÁVORU!!! 🙏Že to opravdu nic není, se můžete přesvědčit na videu👇👇

Zveřejnil(a) Ministerstvo dopravy dne Čtvrtek 12. září 2019

Chápeme snahu úřadů dělat alespoň něco, ale nemyslíme si, že videa zveřejněná na sociálních sítích budou k něčemu. Když už některým jedincům nezabrání strach o vlastní život nebo vcelku tvrdé tresty, tak už asi nic. Když už jsme zmínili ty tresty, vězte, že Nedovolená jízda přes železniční přejezd je hodnocena 7 trestnými body. Jde tedy o velmi závažný přestupek. Ve správním řízení hrozí pokuta od 2500 do 5000 Kč a zákaz řízení až na půl roku.