Ať se nám to líbí nebo ne, elekrické pohony začínají vládnout světu. Už i automobilky jako Ferrari, Porsche a Lamborghini pracují s hybridními pohony. Automobilky, které přeci jen vyrábějí auta pro běžné smrtelníky, už elektřinu běžně nabízejí do některých svých modelů – a je jedno, jestli jako pomocníka do hybridů nebo plnohodnotný pohon do elektromobilů.

Mezi takové inovátory, kteří se novot nebojí, patří i Volkswagen. Ten už před nějakou dobou představil model XL1, který se díky systému plug-in hybrid jezdí za necelý litr pohonných hmot na 100 km. V červnu pak na český trh vstoupil elektrický e-Golf, který jako klasický elektromobil kombinuje vzhled mezi zákazníky oblíbeného Golfu, nulových emisí a nízkých provozních nákladů. Přesně takovým směrem se ubírá budoucnost automobilového světa, ale ne každému se to líbí. Proto si Volkswagen na pomoc s propagací elektřiny coby pohonu automobilů přibral ty nejpovolanější…

Když jde o pohled do budoucnosti a sci-fi v pravém slova smyslu, takovým průkopníkem byl zcela jistě seriál Star Trek. Alespoň pár dílů viděl každý z nás, takže pana Spocka nebo kapitána Kirka asi nemusíme nikomu představovat. A právě tito dva si zahráli vedle modelů e-Golf a XL1 hlavní roli v nové reklamě. I když už je oběma k osmdesátce, jiskru v oku mají stále. Leonard Nimoy, který hraje právě pana Spocka se naposledy objevil ve filmovém zpracování seriálu v roce 1982 Star Trek: Khánův Hněv. Oproti tomu William Shatner si nenechal ujít příležitost hrát v právě natáčeném filmu Star Trek, který do kin vtrhne v roce 2016.