2017-chevrolet-cruze-lt-sedan

Kanaďan ušetřil na pojištění velké peníze díky změně pohlaví

Autor: Pavel Srp - 7. 8. 2018


Pojištění auta není v Kanadě rozhodně levnou záležitostí. Ušetřit se ale dá mnoha způsoby, ovšem ten, který zvolil muž z Alberty je hodně netradiční. Nechal si totiž změnit pohlaví na ženu.

Když si mladý Kanaďan koupil svoje první auto, šel si ho nechat pojistit. Šlo o obyčejný Chevrolet Cruze, kterých na tamějších silnicích jezdí spousta. Jenže kalkulace pojištění mu vyrazila dech, čemuž se ostatně nedivím. Za pojištění svého auta měl ročně zaplatit 4500 dolarů. Nechal si ze zvědavosti spočítat kalkulaci i na ženu a vyšlo mu z toho hodně zajímavé číslo. Kdyby byl žena, platit by o 1100 dolarů méně. A to už je pořádný balík.

Rozhodl se to tedy vyřešit jednoduše. Změnil své pohlaví na ženu. Stále byl mužem se všemi svými přebytky i nedostatky oproti ženě, ale jeho rodný list mluvil jinak. Kanadský stát Alberta má totiž poměrně zajímavý zákon. Jde o jeden z posledních států, kde se změna pohlaví provede pouhých zaškrtnutím jiného políčka ve formuláři. Jediné, co je k tomu potřeba je potvrzení od lékaře z vyšetření, kde se bude psát o tom, že se identifikujete jako muž/žena (doplňte podle potřeby). Sehnat potvrzení nebylo složité a vyplnění formuláře bylo ještě jednodušší.

I díky tomu teď může ušetřit více než tisíc dolarů ročně. Je ale otázkou, jak dlouho to bude trvat, protože podle Stevea Keea z federálního úřadu pro dohled nad pojišťovnami mu hrozí problémy. Kdyby se totiž zjistilo a dokázalo, že si změnil pohlaví účelově kvůli nižší ceně za pojištění auta, mohlo by jít o podvod. Na druhé straně jde o velmi citlivé téma, do kterého se nikdo nechce úplně pouštět. V rámci Evropské unie platí zákaz diskriminace na základě pohlaví od roku 2011.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru