Kamerový systém Tesly umí zaznamenat neuvěřitelné věci: například útočící gril nebo utíkající psy

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Wham Baam Teslacam - 15. 7. 2020


Velká spousta řidičů dnes za okny svých aut vozí kamery, které mohou pomoci v případě řešení dopravní nehody. Slovenští policisté pak od řidičů sbírají záznamy různých přestupků a (ne)pravidelně z nich na svých sociálních stítích dělají sestřih. Řidiči Tesel mají oproti nám malou výhodu, nemusí pořizovat žádnou kameru, jejich auto už velký kamerový systém má. A zachytit toho umí také spoustu.

Na YouTube kanálu Wham Baam Teslacam bylo přidáno video, které zachycuje několik hodně zvláštních událostí, které se na silnicích mohou stát. Vše začíná tím, že z pick-upu jedoucím před Teslou, spadne během jízdy po městě gril. Titulky k videu říkají, že na něj zvládl zareagovat bezpečnostní systém autopilotu Tesly, který včas zastavil. Řidič pak jen pomohl posádce pick-upu naložit gril zpět a mohlo se pokračovat v jízdě.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

Další záběr je o něco humornější. Kamery Tesly zachytily psa, kterého to v koloně v autě nebavilo a tak se prostě sebral, vyskočil z otevřeného okna a odešel pryč. Naštěstí jej majitel dokázal přinutit, aby se vrátil.

Další záběry už tak vtipné nejsou, protože ukazují hloupost některých řidičů. Jeden se pokusí svým pick-upem zatopit Tesle trochou výfukových plynů, jiný ji skoro vytlačí ze silnice a další ji přehlédne. Těžko říct, jestli schválně nebo omylem.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru