Tesla Sentry Mode je podle mého něco, co by ideálně okamžitě měly převzít všechny automobilky pro všechny své modely. Jde o chytrý systém, který pomocí kamerového systému sleduje dění kolem auta. Pomůže například při dopravní nehodě, ale také v případech, kdy si auto vyhlédnou zloději nebo vandalové.

Ostatně, případ vandalů, kteří nejspíš jen z hloupé závisti objeli Tesku klíčem, a Sentry Mode je u toho zaznamenal, už jsme vám ukazovali.

Mysleli si, že jim posádka Tesly odřela auto. Tak Teslu objeli klíčem

I tentokrát pro vás máme zajímavý záznam tohoto systému. Tentokrát jde ale o prachobyčejné zlodějíčky ve městě Palo Alto. Ti se nejprve vedle Tesly (podle majitele auta, který se s celým příběhem svěřil na twitteru) jen ochomýtali a sledovali okolí. Pak ale jeden z mladých mužů vystoupil z jiného auta, rozbil zadní okno Tesly a snažil se něco nahmatat na zadních sedadlech. Je to vidět zhruba kolem 15. sekundy videa.  

Pachatel se celé své počínání snažil zakrýt třeba i tím, že vyklepával svůj kobereček z auta. Prostě se snažil dělat vše možné, aby nebylo poznat, co vlastně opravdu dělá. Jenomže nepočítal s kamerovým systémem, ostatně, jeho styl oblékání podle mého ukazuje na to, že nepočítá s velkou spoustou věcí…

Majitel auta veškeré záznamy předal policii, ale podivil se nad tím, že opravdu nešlo o moc chytrého zloděje. Na sedadle spolujezdce prý ležel notebook, kterého si zloděj prý buď nevšiml nebo mu nedošlo, co to je. Sebral jen pár maličkostí, které by nejspíš nestály za pozornost, ale zvládl u toho rozbít okno. A to už policii, která mimochodem přiznala, že v okolí roste kriminalita, zajímá.