Zdroj: Bonhams

Kabriolet Rolls-Royce Silver, který vlastnil Muhammad Ali, je na prodej

Autor: Pavel Srp -   21. 9. 2018


Říká vám něco jméno Muhammad Ali? Pokud ne, prozradím vám, že je to legendární boxer. A na prodej je aktuálně jedno z aut, která vlastnil. Aukční dům Bonhams chystá aukci jeho bývalého Rolls-Royce Silver Shadow drophead coupé by Mulliner Park Ward kabriolet z roku 1970.

Muhammad Ali vlastnil toto auto poměrně dlouhých šest let. Koupil ho jako nové v roce 1970. Bonhams tvrdí, že auto za celých 48 let neprošlo žádnou renovací a je v původním, velmi pěkném stavu. Je to navíc také jeden z pouhých 272 modelů, které byly vyrobeny s levostranným řízením. Po šesti letech Muhammadova vlastnictví se auto prodalo, zůstalo v USA, ale posledních několik let prý strávilo v Nizozemí. Mimochodem v roce 1971 už auto dostalo svůj vlastní název, kabriolet se od té doby jmenoval jen Rolls-Royce Corniche.

Vůz chystá do aukce aukčním dům Bonhams v Belgii a protože je to auto s historií – tedy po velmi známém majiteli – očekává konečnou cenu mezi 40 až 60 tisíci eur, což je přibližně 1,0 až 1,5 milionu korun. Aukci najdete ZDE. Aukce se uskuteční 5. října a auto se prodává bez rezervy, tedy tak, že se prodá za jakoukoliv vydraženou cenu.

Boxer Muhammad Ali se vlastním jménem jmenoval Cassius Marcellus Aladdin Mulligan Montmoreney O’Toole Clay, zkráceně jen Cassius Clay. Svoji boxerskou kariéru začal už ve 12 letech poté, co mu bylo ukradeno kolo. Úspěšný byl už během svých studií na střední škole, protože ze 108 zápasů jich vyhrál 100. Připsal si i zisk zlaté olympijské medaile v polotěžké váze. Ve sportovním světě zanechal tak velkou stopu, že ho v roce 1999 vyhlásil časopis Sports Illustrated „Sportovcem století“.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *