Jon Olsson ukázal své nové super auto, jde opět o Audi RS 6 Avant

Autor: Anina Russová - 25. 2. 2018


Představovat vám skvělého lyžaře, ale hlavně fanatického milovníka velmi jedinečných aut Jona Olssona asi nemusíme. Tenhle chlapík už vyrazil s Lamborghini na hory nebo s Rolls-Roycem do míst, kde se tato luxusní auta standardně nevyskytují. Jestli někdo, tak právě Jon se fakticky nebojí výzev a pozornosti. Jedno z jeho aut má za sebou ale velmi smutnou historii.

Pokud Jona sledujete třeba na sociálních sítích, pak víte, že před pár lety vlastnil skvělé Audi RS 6 Avant, které mu ovšem bylo ukradeno a následně shořelo na prach. Jon pak od té doby tvrdí, že by si rád ještě někdy RS 6 ve své vlastní specifikaci pořídil, protože to bylo prý skvělé auto.

A protože u něj nikdy nebývá od slov daleko k činům, můžeme vám nyní představit zbrusu nové RS 6, navíc z dílny ABT Sportsline. To si Jon nově pořídil a pojmenoval ho Phoenix. V češtině Fénix byl totiž bájný pták, který se s koncem života vzplál a následně se znovu narodil ze svého vlastního popela. Minimálně fanoušci Harryho Pottera ví, o čem je řeč. :)

Ale zpět k ABTu a RS 6. Tuningová společnost si pohrála jak s designem, tak samozřejmě s výkonem. Ve výsledku tak čtyřlitrový osmiválec na všechna kola posílá 705 koní a 880 Nm točivého momentu. Tato mohutná síla je doprovázena dunivým zvukem zakázkového výfukového systému, který je podle nás prostě dokonalý. Ostatní technické detaily ABT  ani majitel zatím neprozradili, ale s určitou dávkou jistoty se dá počítat i s dalšími úpravami.

Co do designu novinka nepřekvapí. Jon má všechna svá auta laděná do maskáčové fólie a u RS 6 tomu není jinak. Zajímavá jsou pak litá kola, která dostala speciální kryty, aby se mezi paprsky nedržel sníh. No, to je přesně to, co Jon asi ocení nejvíce. :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru