Brachte volle Alltagstauglichkeit in die SL-Reihe: Mercedes-Benz 230 SL (Baureihe W 113, 1963-1971). Mercedes-Benz 230 SL (W 113 series, 1963-1971)
Ilustrační foto: Mercedes-Benz

Psal se rok 2011, kdy John Travolta přišel o svůj Mercedes-Benz 280 SL. Během 10 minut, kdy ho nechal na ulici, mu ho ukradli. Teď, o 10 let později se ale díky policii s jeho částmi shledal. Auto sice není, ale americký herec obdržel několik krabic dílů ze svého auta.

Přečtěte si také:  Za volantem: Mercedes-Benz 280 SL Cabrio R107 (AT)

18. září 2011 se John Travolta vydal do jednoho dealerství automobilů Jaguar v Santa Monice v Kalifornii. Na cestu se vydal svým klasickým roadsterem Mercedes-Benz 280 SL z roku 1970. Když k dealerství dojel, nechal auto zaparkované na ulici, ale když se k němu za 10 minut vrátil, už tam nebylo. Někdo ho ukradl. Herec se hned poté, co krádež zjistil, vrátil do dealerství britské automobilky, jestli někdo něco neviděl, ale žádné svědky události bohužel nenašel, ostatně stejně jako policie, která byla ke krádeži zavolána.

S největší pravděpodobností šlo o profesionální akci, při které zloději amerického herce sledovali a na krádež vozu byli dobře připraveni. Na druhou stranu šlo o klasické auto, které nedisponovalo mnoha bezpečnostními prvky, takže odjet s ním není tak těžké a složité jako s moderními automobily.

Objevily se ale také informace o tom, že auto odjelo na odtahovce, což by vzhledem k několika faktorům nemuselo vzbudit žádnou pozornost – prvně bylo auto zaparkované před dealerstvím, a za druhé šlo o veterán, který na odtahovce může být převážen poměrně často. Jde tedy o situaci, které nemusel nikdo věnovat žádnou pozornost.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz Blue Wonder byla nejrychlejší odtahovka na světě. Byla sešrotována, dnes existuje jako replika

O krádeži tehdy informoval například magazín MotorAuthority a před pár týdny se o této ukradeném Travoltově mercedesu objevily nové informace s nimiž přišla agentura Reuters. Ta tvrdí, že policie zatkla dva pachatele (52 a 58 let) a zbytek auta předala původnímu majiteli.

Ten z toho ovšem asi neměl úplně radost, protože se se svým SL asi už nesveze. Policie totiž nenašla auto, ale jen pár dílů, které z něj zbyly, a ty Johnu Travoltovi předala v krabicích.