Jihomoravští policisté mají „nové“ 580koňové služební auto

Autor: Anina Russová - 18. 1. 2019


Když jste majitelem Audi RS 6, ale zapletete se do trestné činnosti, může se vám snadno stát, že vám bude auto, ostatně stejně jako další majetek zabaven státem. Následně jej stát nabídne k prodeji, ale pokud o něj nikdo nebude mít zájem, bude to zase stát, který rozhodně, co se s ním bude dít dál. A přesně tak policisté přišli ke svému „novému“ služebnímu autu jménem Audi RS 6.

Pro Jihomoravskou dopravní policii je auto nové, ale jinak je jeho rok výroby 2009. Podle Týdeníku Policie, který informaci přinesl, má najeto asi 48 000 kilometrů. Dá se tedy říct, že je ideálně zajeté.

Pod kapotou má benzinový motor V10 s objemem rovných pěti litrů, jemuž k výkonu 580 koní a točivému momentu 650 Nm dopomáhá dvojice velkých turbodmychadel. Tyto hodnoty jsou přes automatickou převodovku posílány na všechna čtyři kola. Jak u Audi také jinak… 😊 A ještě jedna zajímavost. Podle všeho se tato konkrétní Audi umí rozjet až na 280 km/h, tak ji hlavně nikdy neujíždějte. Nechceme vás podceňovat, ale asi by to nevyšlo.

Auto, které vzhledem ke svému původu stát získal prakticky zadarmo, bylo třeba pořídit jen potřebnou policejní výbavu. Audi dostalo LED majáky na střechu i do masky chladiče a samozřejmě reflexní policejní polepy. A ještě připomeneme, že to není poprvé, kdy se v policejních službách objevil vůz značky Audi. Před dvěma lety si Ochranná služba PČR do svých řad pořídila modely S6, přičemž své původní A6 přenechala do užívání dopravní policii.

Policie převzala 10 speciálních vozů Audi S6

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek