Test-2021-plug-in hybrid-Jeep_Wrangler_4xe- (2)

Některé svolávací akce jsou vážné a řeší poměrně zásadní problém, který může mít vliv na bezpečnost a funkčnost auta, jiné jsou spíše k pousmání. Svolávací akce, kterou před nedávnem vyhlásil Jeep, je něco mezi tím. Na jednu stranu svým způsobem o nic nejde, na druhou ale pro některé nevšímavé řidiče může znamenat problém. Stejně tak při případném prodeji ojetého auta novému majiteli.

Automobilka ohlásila, že plug-in hybridní Jeep Wrangler 4xe může mít problém s počítadlem kilometrů, které se zastaví na hodnotě 21 437 kilometrů a dál se nehne. S největší pravděpodobností je zádrhel v softwaru počítadla, respektive celého digitálního přístroje. Oprava by v servisu neměla zabrat moc času a je pro všechny zákazníky samozřejmě zdarma.

Přečtěte si také:  Test plug-in hybridu Jeep Wrangler 4xe 80th Anniversary (2021)

Svolávací akce se týká Wranglerů vyrobených v termínu od 8. září 2020 do 13. září 2021. Dle informací od automobilky by se tak měla týkat 2903 vyrobených a prodaných vozidel. Zdá se to celé jako maličkost, ale například americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě upozornil, že ti, kteří se spoléhají na informaci o ujetých kilometrech, mohou kvůli této závadě prošvihnout předepsané servisní intervaly. A to by v konečném důsledku mohlo vést k poruše auta či k dopravní nehodě. Stejně tak by to mohl být velký problém při prodeji dalšímu majiteli, protože kilometry uvedené na počítadle by neodpovídaly skutečnosti.

Auta, kterých se svolávací akce týká, budou rozdělena do dvou skupin. Ta, která do servisu přijedou s nižším počtem najetých kilometrů, projdou jen aktualizací softwaru. Auta, která už dosáhla této hranice budou muset projít výměnou přístrojového štítu.

Přidat komentář