Rolls-Royce vždy byl a stále je synonymem pro eleganci, luxus a určitou dávku okázalosti. Tedy ty moderní jsou už spíše o té okázalosti, ale dnes se budeme věnovat jednomu o poznání staršímu modelu. Mluvit budeme o exkluzivním Rolls-Royce Phantom VI z roku 1973 v provedení kabriolet. Vyroben a hlavně upraven byl speciálně pro konzula Monaka a Švýcarska, pana Simona van Kempena. Modelů Phantom VI bylo postaveno pouze 374 kusů. Z toho 355 kusů spatřilo světlo světa jako limuzína a zbytek byly kabriolety. Jen šest z nich bylo vyrobeno ve spolupráci se slavnou karosárnou Mulliner Park Ward. A tohle je jeden z nich.

Přeci jen pro někoho by mohl být „obyčejný“ Phantom málo, proto byl požádán světově proslulý designér Maserati Pietro Fruna, aby Phantoma pro konzula doladil k naprosté dokonalosti tak, aby vyhovoval jeho opravdu vysokým nárokům. Nakonec trvalo celé dva roky, než byl tento jedinečný kabriolet dokončen, ale stojí to za to. Kompletně celý interiér, včetně zavazadlového prostoru, byl přečalouněn do té nejjemnější ručně prošívané telecí kůže. Najdete tu i takové detaily jako je ručně vyrytý monogram majitele na tlačítku klaksonu. Barvu karoserie vybrali po konzultacích společně jak majitel, tak designér, a výsledkem je skvělá světle zelená metalíza s označením Pale Green. Šasi nese číslo PRX4705, jeho rozvor je 3.7 metru a celkem je auto dlouhé 6 metrů.

26. září jde tenhle krasavec do aukce v rámci akční síně Bonhams na aukci Frederiksen v Dánsku. Odhaduje se, že konečná cena, za kterou se prodá, bude mezi 2 a 2.6 milionu Dánských korun. To je v přepočtu mezi zhruba 7.2 až 9.4 milionů korun českých.