Dopravní nehody se bohužel stávají, ostatně, máme s tím zkušenost i my v redakci. Víme to a s tím faktem každý den sedáme do auta. Jakkoliv se snažíme vnímat provoz kolem nás na 100 %, vždy se může stát něco nepředvídatelného, na co budeme muset v jediné sekundě reagovat a doufat, že nám tahle reakce zachrání život. Jednu takovou bravurní reakci nedávno předvedl řidič osobního auta, kterého málem zabil šílenec v kamionu. Ten se totiž rozhodl odbočit tam, kde by to nikoho s mozkem v hlavě nenapadlo. Níže na tuhle situaci najdete odkaz. Mimochodem, policie ho stále nenašla…

Totální šílenec za volantem kamionu. Pátrá po něm policie

Vyhýbací manévr, který ovšem neskončil tak dobře, udělal před pár dny i Scott Shepherd, majitel a řidič Toyoty MR2 z roku 2001. když jel po americké dálnici I-95, asi chudák netušil, co se bude dít. Z pick-upu před ním spadl kbelík, kterému se musel Scott rychle vyhnout. To také udělal a úspěšně, ale nejspíš vzhledem k rychlosti ztratil nad autem kontrolu. Toyota se roztočila v plné rychlosti naboural do nákladního auta, které jelo kolem.

Zveřejnil(a) Chatham Emergency Services dne Pondělí 18. března 2019

Jak moc velký to byl náraz dokazují fotografie z nehody, které se objevily na webu The Drive. Z Toyoty toho vlastně moc nezbylo, obzvlášť strana řidiče je prakticky totálně zdemolovaná. Neuvěřitelné je, že Scott z auta nakonec vylezl sám, i když bez bot. Po vyšetření lékařem byl propuštěn z nemocnice jen s několika odřeninami a modřinami. Nic víc mu nebylo.

On sám nechápe, jak je to možné, ostatně přiznal, že se podruhé narodil. Jedním dechem také poděkoval inženýrům Toyoty za to, že vyrábí tak bezpečná auta. No, nemůžeme než souhlasit.