Prémiové automobily mívají zpravidla výkonnější motory. Pokud se pak pustíme do těch nejvyšších pater luxusních automobilů, platí to dvojnásob. Velká kupé Bentley Continental GT a Rolls-Royce Wraith pohání přeplňované dvanáctiválce, ale které z aut je rychlejší?

Pojďme si obě auta představit. Bentley Continental GT je menší a o více než 100 kilogramů lehčí, než Rolls-Royce Wraith. V tom je jeho hlavní výhoda. Pod kapotou nemá ale o nic moc menší motor. Pohání ho W12 s objemem 6,0 litru, který je spojen s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol (což je jeho další výhoda). Výkon je 635 koní a točivý moment 900 Nm. To umožňuje tomuto kupé zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je 333 km/h.

Proti tomu stojí Rolls-Royce Wraith Black Badge, který má pod obrovskou přední kapotou motor V12 s objemem 6,6 litru. Stejně jako v případě Bentley je přeplňovaný. Jeho technické údaje slibují 465 kW/632 koní a točivý moment 869 Nm. Hodnoty jsou to o něco horší, než u Bentley. Rolls-Royce má navíc pohon pouze zadních kol a nemá žádný sportovní režim. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4,5 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Přečtěte si také:  Tradice úspěchů škodovek na Rallye Monte Carlo je hodně bohatá. Zahrnuje i první dvě místa se 130 RS nebo triumf Favoritu

Vypadá to na poměrně jasnou převahu kupé z Crewe, které je menší, lehčí a levnější. Nemá ale takový styl a není ani tak pohodlné. Rolls-Royce je za každých okolností majestátní a klidný, což ve videu popisují jako „sunday drive“, tedy „nedělní vyjížďka“.

Přidat komentář