Myslíte, že už jste viděli všechno? I hada bušit pěstí do skály? Pak vám dnes ukážeme, že všechno rozhodně ne. Britský specialista na výfukové systémy, společnost IPE, se totiž rozhodla, že se nechá inspirovat slavným japonským stylem Bōsōzoku a implementuje ho na Porsche 911. Decentní dvojice koncovek je ta tam. Ze zadních partií nově ční dvojice obřích trubek, končících až ve výšce přítlačného křídla.

Právě super výfuky, které z aut ční jako tykadla, jsou pro Bōsōzoku jedním z typických prvků. Jenomže ve chvíli, kdy se tak extrémní výfukový systém dostane na auto, které je jinak sériové a svým způsobem německy strohé, vypadá to bizarně.

Nová část výfuku, tedy především ta, která kouká ven, je vyrobena z titanu a připevněna k té původní sériové. Aby byla zajištěna stabilita výfuku, jsou ty dvě trubky – jiné označení pro to ani mít nejde – ještě navíc připevněny k držáku křídla, ale samozřejmě tak, aby od rozpáleného výfuku nehrozil požár.

Přečtěte si také:  Jak by vypadala klasická auta upravená ve stylu Bosozoku?

Pokud byste ale čekali, že po nastartování se z nového výfuku ozve řev podobný divokému zvířeti, pletete se. Skoro to zní, jako kdyby nový výfuk tak trochu brzdil zvukový projev čtyřlitrového atmosférického šestiválce. To ale může být i videem a naživo bude zvuk působivější. Cenu tohoto super výfuku výrobce neprozradil. Počítejte ale s tím, že levné to rozhodně nebude.