Japonci mají nový policejní speciál v podobě Nissanu GT-R

Autor: Anina Russová - 18. 6. 2018


Práce policistů je extrémně náročná a nebezpečná, a tak si příslušníci zaslouží, aby se alespoň ve službě vozili něčím schopným a zajímavým. U nás tu práci velmi zajímavého policejního vozu zastává BMW i8, se kterým si policisté už užili své… Na Slovensku se zatím ničím podobným nevozí, ale fanoušci místních policistů už jim vozový park vymysleli. Dobře se policii pracuje také v Itálii a samozřejmě také v Dubaji.

Do této party se před pár dny připojila i japonská policie, která ve své garáži přivítala ostrý Nissan GT-R. Jezdit s ním budou v prefektuře Tochigi a podle všeho nemá jít jen o jakýsi předváděcí vůz, jaké právě mají v Dubaji. GT-R bude absolvovat každodenní službu a sloužit má také k případnému dojíždění pirátů, kteří si silnice pletou se závodní dráhou.

A půjde mu to dobře. Vždyť V6 s turbem o objemu 3.8 litru na všechna kola posílá 561 koní výkonu a 632 Nm točivého momentu. Jde tedy o standardní GT-R, ale jen co se techniky týče. Jinak auto dostalo policejní polep, vysílačky, rampu s majákem a výjimečné oranžové brzdiče.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru