Rolls-Royce Corniche byl představen v roce 1971 a okamžitě se setkal s velkým úspěchem. Aby také ne. Slušivou karoserii fantasticky doplňoval 6,75litrový motor V8 vybavený dvojitými karburátory a třístupňovou automatickou převodovkou. Taková decentní silniční loď, kterou si ale oblíbily i hvězdy jako Frank Sinatra, David Bowie nebo třeba Tom Jones.

Před deseti lety mu podlehl i James May, který si pořídil model Corniche s vínovým lakováním v kombinaci se světle koženým interiérem. Za dobu, kdy vůz má ve své garáži, s ním najel jen 15 tisíc kilometrů a vždy se o něj vzorně staral. Jenomže po deseti letech to vypadá, že je James alergický na kožené čalounění interiéru. Přiznal, že stačí půl hodinky za volantem a okamžitě se začne celý drbat. Pak prý musí vyvařit všechno oblečení, jinak jej není schopný vzít znovu na sebe.

James své auto bude prodávat v aukci Bonhams, která se koná 19. března v Goodwoodu. Představuje si, že by se mohlo prodat za částku pohybující se mezi 29 až 35 tisíc eur, tedy mezi 780 až 950 tisíci Kč. Vzhledem ke stavu auta a také vzhledem k tomu, kdo je ještě stále majitelem, ta cena není vůbec špatná. Neuděláte si radost?

A mimochodem. Právě tento Corniche si po boku svého velmi hrdého majitele zahrál i v jedné z epizod Top Gearu. A to už za výlet na aukci stojí! 🙂