Nikdy jsme nepochopili, co některé vede k tomu, posílit si své auto, ale jen na oko. Myslíme tím nalepené odznaky BMW M nebo Mercedes AMG na úplně obyčejných, často dieselových verzích. A vídáme jich celkem hodně a to jsme si mysleli, že je tahle móda už pár let pasé. Ale vypadá to, že ani náhodou.

No, určitě i vy znáte někoho, kdo má starší obyčejné BMW, které ono ‚M‘ s trikolorou na zadku vozí. A kolik SEATů Leon se znakem Cupra, ačkoliv je pod kapotou unavená „jednačtyřka“ jsme už viděli, to ani nespočítáme…

James May zavzpomínal na začátky Top Gearu. Chvílemi mu bylo pěkně horko

Tato móda ale není oblíbená jen u nás. James May vám ukáže, že čas od času se takto projeví řidiči třeba i ve Velké Británii. A proto James už před časem přišel se svými krátkými videi nazvanými ‚Unpimp my Ride‘, tedy s videi parodujícími známý americký pořad o úpravách aut ‚Pimp my ride‚. James je ale neupravuje, ale naopak „odupravuje“.

V nejnovějším díle si vzal na paškál právě to hloupé vydávání „obyčejných“ verzí za ty výkonnější. Pro účely ukázky toho, jak by to nemělo vypadat, přišlo na řadu BMW 420i. Tohle kupé je hodně povedené, elegantní a nabízí tak akorát výkonu. Jenomže jeho majitel se rozhodl na zadní partie nalepit odznáček BMW M a vpředu navíc trojici lamel masky polepil barevnou fólií. Podle Jamese Maye je to nesmírně hloupé a zbytečné, takže veškerý tento „tuningu“ jde rychle dolu.

James k tomu do placu sází parádní výrazy a nás hodně baví. 🙂