Všude se říká, že by si lidé měli navzájem pomáhat. A podle mého to o motoristech platí dvojnásob. No, ale když se tak kolem sebe dívám, o nějaké ohleduplnosti nebo pomoci se zrovna na našich silnicích mluvit nedá. Bezpečnostní ulička je pro velkou spoustu řidičů stále sprosté slovo a třeba pustit někoho ve městě před sebe do kolony při zipování je pro některé těžký zločin. A je to velká škoda. Jak by bylo na našich silnicích krásně, kdybychom se k sobě chovali jako lidé, a ne jako zvěř.

Ovšem podle úvodního videa to není všude stejně hrozné. Video pochází z kanadského Montrealu, kde zimy vypadají také diametrálně odlišně než u nás. Hluboký mráz a přívaly sněhu jsou zde na denním pořádku, a tak většinou řidičům nezbývá nic jiného než si pomáhat. Jinak by se totiž nikam asi nedostali. A platí to nejen pro osobní auta, ale i pro autobusy městské hromadné dopravy.

Na sněhu a v kopci neměl autobus jedinou šanci, ale naštěstí se na místě sešla trojice milovníků terénních aut, která se jeho řidiči rozhodla pomoci. Řidiči Toyoty Sequoia, Jeepu Wrangler a Toyoty 4Runner se jako princové – ne však na bílých koních, ale ve svých autech –  spojili a autobus do kopce vytáhli. Nebylo to ale jen tak, museli nejprve všechna svá auta doslova svázat tažnými lany k sobě a až pak k téhle trojici připřáhnout autobus.

Moc hezká ukázka parádní spolupráce, co říkáte. A ponaučení? První by mohlo znít takto: buďme na sebe na silnicích hodnější, protože nikdy nevíme, jestli někoho jiného náhodou nebudeme potřebovat my sami. A druhé? Sněhová kalamita vypadá opravdu jinak, tak nepanikařme z každé spadlé vločky. 😊