Pokud patříte  mezi milovníky Porsche, konkrétně modelu 911 generace 964, pak se pohodlně usaďte a začněte přemýšlet, jestli prodat ledvinu nebo vykrást nejbližší banku. Do aukce se v rámci aukčního domu RM Sotheby’s chystá jedinečná sbírka právě těchto vozů.

Tedy, podle očekávané částky to vypadá, že ani dvě ledviny a část trezoru v bance by vám nestačila, ale zasnít se přece všichni alespoň na chvilku můžeme. 🙂 A sny to budou vskutku skvělé. Do aukce jde najednou dvanáct nádherných Porsche 911. Nechybí mezi nimi třeba dokonalé Turbo S Leichtbau nebo třeba dvojice modelů Carrera RSR 3.8 a RS 3.8. Vedle nich se blýskne také Carrera RS America nebo zářivě žlutý Speedster.

Pořád jste si nevybrali? Králem celé té sbírky je podle nás stříbrná 911 Turbo Flat Nose. Jen tohle jediné auto mít v garáži, budeme absolutně spokojeni.

Už jsme vás dostatečně navnadili? Pak si otevřete tento odkaz, který vám každé auto důkladně představí. Vědět byste ale měli, že aukce se koná 10. března 2017 v rámci automobilové přehlídky krásy Concours d’Elegance. A teď to nejdůležitější. Odhadovaná částka, za kterou by se celá sbírka měla prodat, je 6 milionů dolarů, tedy asi 128 milionů Kč.10