Jak zní nové Bugatti Chiron? Drsně! – video

Jak zní nové Bugatti Chiron? Drsně! – video

Od Pavel Srp | 3. 3. 2016 0

Bugatti Chiron bylo jedním z nejočekávanějších exponátů právě probíhajícího autosalonu v Ženevě. A rozhodně byl nač se těšit.

Tenhle supersport, nástupce Veyronu, pohání motor W16 se čtyřmi turbodmychadly, jeho maximální výkone je neskutečných 1103 kW/1 500 koní  a točivý moment 1 598 Nm! I díky tomu a díky pohonu všech kol (a mnoha dalším věcem) je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou necelých 2,5 s, zrychlení z 0 na 200 km/h zvládne do 6,5 s a zrychlení z klidu na 300 km/h je otázkou necelých 14 sekund. A to i přesto, že Chiron váží téměř dvě tuny. Neskutečné! A to vám ještě dlužím údaj o maximální rychlosti. Automobilka slibuje maximální rychlost až 420 km/h. K tomu však bude – stejně jako v případě Veyronu – potřeba speciální klíček, který tuto funkci odemkne.

Na youtube jsme objevili krátké video, ve kterém si můžeme poslechnout, že tohle auto nejen vypadá, ale také zní jako opravdová bestie. A to i na volnoběh s lehkým prošlápnutím plynu…

A pár zvuků je slyšet také ke konci oficiálního videa, to je ale samo o sobě hotovým uměleckým dílem. Mimochodem, působivý je také rychloměr končící cifrou „500“! :)