Jak zní a v detailu vypadá BMW i4? Dopodrobna ji představí půvabná blondýnka

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: SupercarBlondie - 20. 4. 2020


Co se vám vybaví, kdy se řekne elektrifikace a BMW? S největší pravděpodobností možná BMW i8, asi nejvýraznější hybrid, jaký kdy značka nabízela. Ovšem jediným plně elektrickým autem, které kdy neslo znak BMW, byl model i3. Problém ale je, že i3 je hodně specifickým autem, které si získalo jak své příznivce, tak i své odpůrce. A to nejspíš kvůli jeho lehce netradičnímu designu. Ovšem už během příštího roku uvede BMW na trh zbrusu nový elektromobil, který, a o tom jsem přesvědčená, bude mít příznivců mnohem více.

Tím modelem bude BMW i4, praktický a pokud můžu hodnotit, také velmi povedený sedan. Automobilka zatím představila koncept tohoto modelu, ale víte, jak to s koncepty bývá. Mají za úkol ukázat, kam se budou ubírat technologické a designové kroky značky, ovšem s realitou mívají pramálo společného. Ovšem u konceptu i4 je tomu jinak. Až 85 % z něj totiž bude převedeno do produkčního modelu.

I o tom mluví SupercarBlondie, známá youtuberka, která se zaměřuje na ta nejzajímavější auta světa. A tentokrát se podívala na zoubek právě konceptu i4. Ještě před karanténou zajela do Mnichova, kde jí – a tedy i nám – auto bylo důkladně předvedeno.

BMW Concept i4: nové elektrické Gran Coupé se představuje. Nabídne dojezd až 600 km

Ve videu zjistíme, jak vlastně koncept zní, když jej „nastartujete“, ale také jak zní, když se rozjede. Mimochodem ono ozvučení auta má na svědomí Hans Zimmer. :) Právě on ve videu vysvětluje, že jeho úkolem bylo v řidiči vyvolat stejné emoce jako u aut se spalovacími motory. Jestli se to povedlo nebo ne, zjistíme bohužel až příští rok.

Kromě toho Supercarblondie, vlastním jménem Alex Hirschi, prozradí, že kůže sedadel byla barvena olivovými lístky a většina částí interiéru je recyklovatelná. To důležitější je ale technika. Zajímavostí je, že pro ujetí 100 kilometrů, a to nepočítáme rekuperaci, která pár kilometrů přidá, stačí mít auto v nabíječce jen asi 6 minut. To se dá rovna standardnímu tankování. Na plné dobití auto ujede až 600 kilometrů, přičemž jeho výkon je 530 koní. To je mimochodem totožný výkon, jaký mají modely BMW ve vrcholné verzi M50i s V8 o objemu 4,4 litru pod kapotou.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru