Jak zní 610koňový motor boxer ze Subaru ve 12 tisících otáčkách?

Autor: Pavel Srp - 4. 4. 2018


Tuning a úpravy automobilů jsou tu s námi odjakživa. Lidé svá auta upravují nejen vzhledově, ale i po technické stránce. Velmi oblíbené je zvyšování výkonu motoru a na jednu takovou úpravu se můžeme podívat ve videu.

V tom hraje hlavní roli motor ze Subaru, který byl upraven na velmi působivých 610 koní. Na kolech! Motor prošel velmi zásadními úpravami, díky čemuž může točit dokonce až 12 tisíc otáček za minutu. Přitom když se na tohle auto podíváte zvenku, jde vlastně jen o obyčejné červené Subaru Impreza LX z roku 1994.

Pod kapotou má tohle auto dvoulitrový čtyřválec s protiběžnými písty s označením EJ207, který je přeplňovaný turbodmychadlem Garrett GTW3884. Jeho vnitřnosti jsou ale zcela nové a dokáží bez problémů spalovat ethanol (palivo E85), který také vůz pohání. Výkon se přenáší přes nové diferenciály Cusco pomocí pětistupňové převodovky na všechna čtyři kola, jak je ostatně u Subaru zvykem.

Také máte rádi podobné sleepery? Auta, která na první pohled nevypadají, ale svojí dynamikou a jízdními schopnostmi překvapí? A nebo jste zastánci toho, že auto, které „opravdu jede“ tak musí i vypadat?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru