Jak zneuctít Rolls-Royce? Zapalte mu gumy! – video

Autor: Anina Russová -   10. 7. 2016


Tohle nám hlava nebere. Vážně má někdo potřebu s jedinečným Rolls-Roycem pálit gumy? Neměla by tato auta spíše plout krajinou a užívat si obdivné pohledy? No, asi ne. Následující video je jako punk-rockový koncert v Buckinghamském paláci. Je to pobuřující, nehodí se to, ale nemůžete odtrhnout oči. Však je také Rolls-Royce Wraith pro takové hlouposti řádně vybaven… Upřímně neumíme si s kouřem od zadních kol představit třeba zbrusu nový kabriolet Dawn nebo majestátní Phantom, ačkoliv TaxTheRich100 nám to už předvedl

S přiloženým videem se ještě na moment vrátíme na letošní Festival rychlosti v Goodwoodu, kde se nejmenší z rodu Rolls-Royce, model Wraith představil v rošťáckém světle.

Je to možná trochu sprosťárna, ale on se Wraith vlastně pro drifty a podobné rošťárny celkem hodí. Vždyť pod dlouhou kapotou má schovanou fantastickou V12 o objemu 6,6 litru, která disponuje výkonem 632 koní a točivým momentem 800 Nm. Tyto hodnoty jsou na zadní kola přenášeny pomocí automatické osmistupňové převodovky. Navíc má „jen“ 5,5 metru na délku, takže rozhodit ho a projet si zatáčku dveřma napřed vlastně nebude nic tak složitého. Doba navíc přeje těm, co se toho nebojí. A tento Wraith přesně takový je.

Vždyť se neztratí ani na okruhu Nurburgring a v Goodwoodu před rokem porazil na trati třeba i Porsche 918 Spyder

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek