Tuning se posledních pár let přehoupl od brutálních plastových a laminátových nárazníků a křídel k až překvapivě čistému designu. Jedni jsou nadšeni a s gustem se té „čistoty“ drží, druzí se snaží bojovat a nebojí se ukázat svou osobitost úpravami, které jiným připadají nepatřičné. Ale to je vlastně moc dobře. Kdybychom všichni auta upravovali ve stejném duchu, ztratil by vlastně tuningu svou podstatu. Vždyť úpravy aut vznikly proto, aby je jejich majitelé odlišili od všech ostatních!

Faktem ale je, že současnou módou jsou hlavně velká a často velmi drahá kola a snížený podvozek. K tomu pak maximálně dokonale naleštěná karoserie a tuning je hotový. Nutno uznat, že velká spousta aut jen takovýmto zásahem hodně prokoukne, ačkoliv u toho často ztratí svůj původní úděl. Jako upravený Volkswagen T-Roc, který jsme vám před nedávnem ukazovali.

I teď pro vás máme hodně zajímavou úpravu, která ukazuje, že i z – pro některé – nezajímavého auta lze snadno udělat neuvěřitelnou bombu. Tím autem je Volvo V60, tedy obyčejný (v tom nejlepším slova smyslu), bezpečný a hlavně rodinně zaměřený stroj. V rukou mladých milovníků tuningu ho asi moc často nepotkáte, ale když už, stojí to za to.

To dokazuje i úprava V60, kterou si můžete výše prohlédnout ve videu. Jejím základem je montáž vzduchového podvozku a hodně zajímavě vyhlížejících kol. Nic víc. A výsledek? Podle nás fenomenální!

Volvo Cars zavede u všech svých vozů omezení maximální rychlosti na 180 km/h

Co vy si myslíte o takovém tuningu? Opravdu stačí jen podvozek a hezká kola? Nebo raději dáváte přednost změnám karoserií a rovnou i techniky? Dejte nám vědět na facebooku.