Vzpomínáte si na video driftujícího Lamborghini Murcielago, které řídí Daigo Saito, a Fordu Mustang RTR, který pilotuje Vaughn Gittin Junior? Pokud ne, připomenout si ho můžete tady. Video je profesionálně natočené a dalo opravdu práci. A protože tvůrci chtěli ukázat, že to nebyla legrace, připravili si pro nás více než dvanácti minutové video, ve kterém se na to můžeme podívat.

Už víme, že se video natáčelo v Japonsku, v ruské vesnici. Ta dříve sloužila jako zábavní park, ale už dvě dekády je opuštěná. Bylo potřeba ji tedy uklidit a připravit tak, aby tam auta mohla v pořádku jezdit a driftovat. A na to, včetně připravy všeho ostatního, měl tým jen dva týdny. Povolení driftovat na běžných silnicích totiž filmový štáb nedostal. Točilo se na mnoho profesionálních kamer, mimo jiné byl použit i Mercedes-Benz ML s pojízdnou kamerou.

Natáčení se ale neobešlo bez problémů. Při jednom kousku se Vaughn odvázal příliš a se svým Mustangem trefil obrubník. To na autě zanechalo velké škody – od zničeného pravého zadního kola až po zničenou nápravu. Další komplikací byl déšť, ve kterém je driftování sice jednodušší díky snížené přilnavosti, ale zároveň také složitější  díky snížené přilnavosti.

Natáčelo se ve dne i v noci, vznikly z toho skvělé záběry. I díky kamionům „dekotora“. Jde o upravené kamiony plné světýlek a podobných vychytávek. Jde o takový „dospělý Bosozoku style. Majitel kamionu byl sice rád, že si ve videu mohl zahrát, to je ostatně vidět na jeho výrazu na prvním záběru při rozhovoru – ale zároveň se o svůj výtvor bál. Prý jde o auto s mnoha velmi drahými úpravami a obával se, aby oba drifteři své kousky zvládli a do jeho auta nenabourali.

Však se na to video podívejte sami! 😉