Pokud jste měli příležitost si kabriolet Rolls-Royce Dawn někdy pěkně zblízka prohlédnout na vlastní oči, jistě s námi budete souhlasit, že i přes své rozměry jde o velmi elegantní automobil. Bohužel ale ne každý preciznost zpracování každičkého dílu respektuje. Tací se pak neštítí tuningu, který ač profesionální, na Dawn podle nás nepatří.

O úpravu, o které mluvíme, se postarala tuningová společnost Novitec, která se do práce pustila doslova s vervou. Majitel se rozhodl jak pro úpravu designu, tak pro úpravu techniky.

V prvé řadě dostala karoserie nové, širší, blatníky. Zvláštní je, že byly přidělány na ty původní. Žádná demontáž původních dílů se nekonala. Nové jsou také oba nárazníky. K tomu majitel vsadil na velká kola Forgiato Wheels a na podvozek snížený o 40 mm.

Jakkoliv už je toto podle nás opravdu až dost, Novitec ještě přidal úpravu motoru. Dawn má pod kapotou V12 twin turbo o objemu 6.6 litru, jehož sériový výkon je 563 koní a točivý moment 780 Nm. Po úpravě řídící jednotky se luxusní kabriolet pyšní výkonem 686 koní a točivým momentem 980 Nm. Ano, je pravda, že po takovém zásahu Dawn strčí do kapsy třeba i Mercedes-AMG S 65 kabriolet, ale je opravdu nutné, aby aristokratický Rolls-Royce trhal asfalt?