Jak to vlastně bylo se zákazem od Ferrari směrem ke Kim Kardashian? Fakticky asi nikdy nebyl, i když jisté to není

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Ferrari, autoevolution.com - Foto: Ferrari - 29. 4. 2024


Svět celebrit je možná mnohým z vás tak trochu jedno, ale jakmile se začne propisovat do světa automobilového, už minimálně zpozorníte. A tak tušíme, že vám neunikly informace o tom, že automobilka Ferrari má jakýsi seznam nechtěných a nežádoucích zájemců, kterým své vozy neprodá. A měla se na něm objevit i Kim Kardashian, ovšem celé je to možná jen hodně rozšířená fáma. Možná…

Vezměme to ale od začátku. Už před pár lety se objevila informace, která říká, že Ferrari se nelíbí, jak některé celebrity přistupují k jejich vozům. Vytvořilo proto seznam takových osob, kterým svá auta oficiálně už neprodá. Měl na něm být třeba Justin Bieber, který své Ferrari 458 Italia nechal u West Coast Customs upravit a pak jej prostě prodal. Objevit se na něm měl ale i americký rapper 50 Cent nebo profesionální boxer Floyd Mayweather.

Jak nedávno upozornil web autoevolution.com, Ferrari nikdy žádný takový „black list“ nepotvrdilo. Ale ani nevyvrátilo. Automobilka v roce 2022 jen tvrdila, že se ještě nestalo, aby nějakého zákazníka odmítla. Jedním dechem však dodala, že si vyhrazuje veškerá práva rozhodnout o tom, kdo bude zákazníkem pro limitované speciální edice. U těch ale už řadu let platí, že si je opravdu nemůže koupit jen tak někdo. Ferrari si prodej některých takových edic podmiňuje vlastněním jiných modelů této italské značky.

Není tedy asi důvod si myslet, že by Ferrari opravdu nějaký seznam zapovězených celebrit mělo. Ale každá mince má dvě strany. Italové jsou velmi hrdí a vždy jim záleží na tom, jak působí, jak vypadají a jak je ostatní vnímají. A možná je tu ještě nějaká „třetí strana mince“, která často zmiňovala jen velmi dobře postavené PR značky. Sama Kim Kardashian se k tomu nikdy nevyjádřila. Místo toho svou garáž v posledních letech plnila opravdu velmi zajímavými auty. Naposled to byla třeba Tesla Cybertruck, ale vlastní i několik vozů Rolls-Royce, Lamborghini, Bentley nebo Maybach.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru