Jízdní kola na silnici nemám ráda a tohle video pocházející z Velké Británie ukazuje proč. Kousek od Liverpoolu se učil jeden student autoškoly řídit a pomáhal mu v tom instruktor John O´Neil. Vzhedem k tomu, že šlo o jednu z prvních lekcí, zcela záměrně si vybrali méně frekventovanou silnici.

Když pak u krajnice na chvíli zastavili, aby John svému studentovi vysvětlil, co dělá zrovna špatně, asi nečekali, co se za moment stane. Není to úplně rozumný nápad, navíc hned v autoškole… Zezadu se k nim totiž blížil cyklista, který byl tak zabrán do svého fyzického výkonu, že zapomněl zvednout hlavu a dívat se na cestu. No a přišlo to, co přijít muselo. V jednu vteřinu cyklista ještě šlápl do pedálů a v tu druhou už se válel po pořádné ráně na zemi. I v autě se prý oba pořádně lekli.

I když se cyklistovi nic vážného nestalo a podle svých slov dojede těch pár kilometrů domů, asi to nebyl úplně příjemný zážitek. V kufru auta a v nárazníku nakonec byla pořádná díra, ale to nejdůležitější je, že jsou všichni v rámci možností v pořádku.