Jak se s autem nikdy nechovat na železničním přejezdu? Takhle!

Autor: Anina Russová -   29. 9. 2017


Záběry z přiloženého videa sice nejsou z našich končin, ale dokážeme si celkem živě představit, že by se něco podobného u nás mohlo stát také. Vždyť jen za posledních pár let se v České republice stalo tolik vážných nehod, při nichž hlavní roli sehrálo motorové vozidlo a vlak.

Za takovou nehodou vždy stojí absolutně nepochopitelné chování řidičů motorových vozidel, kteří buď nerespektují výstražná znamení nebo ztratí hlavu a zazmatkují ve chvíli, kdy by měli jednat racionálně a hlavně rychle. Obzvlášť pak v případě, když se ocitnou s autem za zavřenými závorami. Ty jsou pro některé řidiče zjevně takřka synonymem betonových sloupů, se kterými nelze pohnout a které v žádném případě nelze prorazit.

Jenomže opak je pravdou a základní pravidlo mluví jasně. Pokud se někdy ocitnete na kolejích mezi spadlými závorami, prostě je projeďte. Spolujezdec vám je může i nadzvednout, ale jinak nic neřešte, a hlavně rychle pryč z kolejí. To bohužel nedošlo jednomu z řidičů, kterým se přesně toto stalo. Dobré je, že alespoň dotyčný z auta utekl, ale opravdu stačilo jen zacouvat.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *