Jak se jezdí s Fordem Model T? Je to těžší, než byste čekali! – video

Autor: Anina Russová - 18. 1. 2015


Máte rádi stará auta a máte necelou čtvrthodinku času? Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, tak se pohodlně usaďte a pojďte se společně s námi podívat na to, jak se jezdí s ikonou automobilové historie – Fordem Model T. O tomhle autě se říká, že postavilo Ameriku na kola a stalo se historicky prvním vozidlem, které se vyrábělo na výrobní lince a to od roku 1908 do roku 1927.

Henry Ford měl od začátku velké plány a chtěl automobil, který bude dost velký pro rodinu, ale zároveň dost malý na to, aby ho zvládl obsluhovat jeden člověk. Bylo to lehce vizionářské, přesto se mu to povedlo a v roce 1999 byl Ford Model T vyhlášen Automobilem století.

Jenomže i když je Model T vlastně předchůdcem každého dnešního auta, jeho obsluha opravdu nebyla tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vpředu měl umístěn zážehový čtyřválec o objemu 2.9 litru s výkonem 20 koní. Jeho maximální rychlost byla kolem 65 km/h, ale zvládal prý i lehce přes sedmdesát. Model T zvládal jezdit jak na benzín, tak na ethanol, což se ale s nastupující prohibicí v Americe ukázalo jako nepříliš dobrý nápad.

Na přiloženém videu se můžeme podívat na dobové záběry, ale i na to, jak by se s takovým Fordem T mohlo jezdit dnes.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru