Prodat auto je stále těžší, na trhu je nabídka převyšující poptávku (tedy většinou…), a tak je potřeba případné kupující nějak zaujmout. Společnost Cool & Vintage na to má stejný názor, a tak pro svá auta na prodej připravuje perfektní videa. Tentokrát nás bude zajímat krásná sexy Alfa Romeo Giulia Sprint GT.

Hlavní roli si v ní zahraje malý kluk, který se kolem tohoto auta motal, když ho v garáži parkoval tatínek. Jezdil kolem něj na odrážedle, hrál si u něj s hračkami a často si hrál i s autem jako takovým. Kdo z nás to s auty rodičů nedělal… Jenže pak vyrostl, ale tahle Alfa mu k srdci přirostla natolik, že ji má v garáži i tentokrát.

Alfa Romeo Giulia Sprint GT se vyráběla v letech 1963 – 1966, šlo o dvoudveřové kupé, jehož karoserii navrhovalo studio Bertone. Pod kapotou měl benzínový řadový čtyřválec o objemu 1,6 litru a hmotnost auta byla pouhých 948 kg. Vyrobeno bylo 31 955 kusů.

Ne nadarmo v Top Gearu říkali, tuším, že to byl Jeremy Clarkson, že kdo někdy v životě nevlastnil Alfu, není správný motoristický fanoušek. Jak jste na tom vy? 🙂