Jaguary XE, XF a F-PACE dostanou nový 300koňový zážehový motor Ingenium

Autor: Tisková zpráva -   27. 6. 2017


Jaguar uvádí nový úsporný a zároveň výkonný zážehový motor Ingenium o výkonu 300 koní pro sedany XE a XF a sportovní SUV Jaguar F-PACE. Čtyřválcový zážehový motor Ingenium o objemu 2,0 litru poskytuje díky točivému momentu 400 Nm výborné zrychlení. Například Jaguar F-PACE tak zrychlí z nuly na 100 km/h za šest sekund při spotřebě paliva kolem 7,7 l/100 km.

V manažerském sedanu Jaguar XF poskytuje nový motor v kombinaci s pohonem všech kol zrychlení z nuly na 100 km/h za 5,8 sekund. Díky této pohonné jednotce Ingenium se emise CO2 pohybují kolem 163 g/km a spotřeba paliva okolo 7,2 l/100 km.

Sportovní sedan XE dosahuje ještě působivějších čísel. Zrychlení z nuly na 100 km/h zabere vozu s pohonem všech kol pouze 5,5 sekundy. Zatímco spotřeba paliva se pohybuje kolem 6,9 l/100 km a emise CO2 okolo 157 g/km.

„Nadále rozšiřujeme řadu motorů Ingenium a nabízíme zákazníkům ještě větší výběr než dosud. Náš nový zážehový motor s výkonem 300 koní poskytuje velký výkon a zároveň díky nejmodernějším výfukovým technologiím a speciální konstrukci ventilového rozvodu dosahuje nižší spotřeby paliva. Tento ekologický a úspornější motor perfektně doplňuje vyspělou lehkou hliníkovou konstrukci karoserie našich modelů XE, XF a F-PACE,“ řekl Nick Rogers, Executive Director Product Engineering.

Nový čtyřválcový motor využívá nejnovější technologie společnosti Jaguar Land Rover. Jde například o twin-scroll turbodmychadla s keramickými kuličkovými ložisky, které snižují tření a rotor kompresoru s vysokým průtokem pro lepší výkon. Tento motor se vyrábí v Centru pro výrobu motorů v britském Wolverhamptonu.

Tato pohonná jednotka je napojena na vyspělou osmistupňovou samočinnou převodovku ZF, díky čemuž poskytuje plynulou akceleraci, konzistentní řazení a výbornou odezvu. U sedanů XE a XF si zákazníci mohou také vybrat mezi převodovkami s pohonem zadních nebo všech kol. Již počátkem tohoto roku se řada vyspělých motorů Ingenium rozrostla o verze dvoulitrového čtyřválcového zážehového motoru s výkonem 200 koní (pouze u XE a XF) a 250 koní. Portfolio se rozrostlo také o dvoulitrový vznětový čtyřválec se dvěma turbodmychadly o výkonu 240 koní. Některé z těchto motorů jsme nedávno vyzkoušeli na prezentaci.

Mezi další novinky pro modelový rok 2018 patří vylepšené praktické funkce, například ovládání zadního výklopného víka gestem pro modely XF a XE nebo technologii konfigurovatelné dynamiky Jaguar. Ta řidičům umožňuje upravit nastavení samočinné převodovky, plynového pedálu a řízení, aby vyhovovalo jejich osobním preferencím.

Přečtěte si také:  Nová generace Dacii Duster, která přijde za dva roky, nabídne i mild-hybridy. Pohon všech kol je otázkou

Všechny tři modely využívají také nejnovější bezpečnostní technologie včetně navádění vozidla při jízdě vpřed a sledování provozu před vozidlem.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek